Stronę dotyczącą Rocznych ocen jakości powietrza uzupełniliśmy o zestawienie ocena za rok 2021. Dokumenty te będą obowiązywały do daty publikacji kolejnych ocen (za rok 2022), prawdopodobnie do końca kwietnia 2023 r.
Aktualizacja rocznych ocen jakości powietrza ma szczególne znaczenie dla określania obszarów, na których uzyskanie pozwolenia emisyjnego dla instalacji nowych i istotnie zmienionych jest możliwe po przeprowadzeniu postępowania kompensacyjnego (zgodnie z art. 225 ustawy Prawo ochrony środowiska) oraz dla ustalania wartości tła zanieczyszczenia powietrza wydawanego przez wydziały regionalne GIOŚ.
Adresy rocznych ocen zostały przedstawione w dziale OPERATY OCHRONY POWIETRZA, w zakładce Roczna ocena jakości powietrza za rok 2021, 2020, 2019
Zapraszamy na V Narodowy Kongres Biometanu, który odbędzie się 30 i 31 maja 2022 w Airport Hotel Okęcie w Warszawie.
Tegoroczny Kongres będzie dotyczył perspektyw produkcji biometanu w Polsce, technicznych aspektów zatłaczania biometanu do sieci gazowej, wsparcia dla biometanu oraz potencjału „zielonego” wodoru produkowanego z biometanu.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Organizatora – wydawcy magazynu Biomasa.pl:
https://wszystkooemisjach.pl/480/v-narodowy-kongres-biometanu
Ruszyły zapisy na letnią edycję szkoleń z Obliczeń rozprzestrzeniania zanieczyszczeń w powietrzu i Specjalisty ds. Emisji. Szczegółowe informacje o szkoleniach oraz formularze zgłoszeń dostępne są na stronach:
Portal wszystkooemisjach.pl udostępnia wiedzę o emisjach przemysłowych i związanych z nimi wymaganiach prawnych oraz o technikach ograniczania emisji i zarządzania emisjami. Publikacje prezentujemy w siedmiu głównych działach obejmujących zakresem następujące zagadnienia:
Obliczenia emisji – zasady wyznaczania wskaźników emisji i metody obliczeniowe oraz charakterystykę emisji ze źródeł eksploatowanych powszechnie w zakładach przemysłowych
Opłaty – praktyki stosowane przy naliczaniu opłat oraz orzecznictwo sądowe
Emisja niezorganizowana – techniki obliczeniowe i sposoby identyfikacji źródeł rozproszonych
Prawo – kompleksowy opis wymagań wobec emisji do powietrza i orzecznictwo sądowe
Operaty ochrony powietrza – sposoby oceny oddziaływania emisji na jakość powietrza atmosferycznego oraz możliwości zastosowania modelowania w zarządzaniu środowiskowym
Bilans LZO – zasady sporządzania bilansu dla instalacji objętych standardami emisyjnymi
Frakcje pyłu – charakterystykę baz danych o składach frakcyjnych, wymagania prawne oraz metody obliczeniowe i pomiarowe emisji pyłu zawieszonego PM10 i PM2,5
Bieżące tematy, poruszane w środowisku polskim oraz w Unii Europejskiej, przedstawiamy w dziale Aktualności.
Mamy nadzieję, że przedstawione rozwiązania będą dla Państwa pomocne. Jeśli jednak interesujący Państwa temat nie został na portalu wystarczająco opisany, zapraszamy do skontaktowania się z nami.
Artykuły prezentowane na portalu opisują ogólne zasady i najbardziej typowe przypadki ich stosowania, tak aby można je zastosować wobec różnych rodzajów instalacji. Uzupełnienie wiedzy dla konkretnych obiektów, opracowanie narzędzi bilansowania emisji i identyfikację wymagań prawnych umożliwia oferta szkoleń, opisana w dziale Szkolenia.
Wszystkooemisjach.pl wyznacza standardy opracowań. Zobacz jak wnikliwie i szczegółowo opracowujemy dokumentacje – na przykładzie Programu ograniczenia emisji niezorganizowanej pyłu w zakładzie przemysłowym.
![]() |
||||